fbpx

W imieniu organizatorów i naszym serdecznie zapraszamy na 20 Europejskie Sympozjum Somatoterapii i Edukacji Psychosomatycznej, w którym będziemy uczestniczyć. Tematem przewodnim będzie: 

„Człowiek w sytuacji zagrożenia zdrowia z perspektywy psychosomatyki i somatoterapii”
Obrady będą dotyczyły następujących obszarów:

  • Zdrowie we współczesności
  • Stres a zasoby osobiste
  • Doświadczenie ciała z perspektywy somatoterapeutycznej
  • Edukacja psychosomatyczna
  • Psychoedukacja zdrowotna

Oddycham.pl – trening mindfulness na konferencji

Jednym z punktów programu jest warsztat minfdulness – trening uważności, który będziemy prowadzić. Zajęcia odbędą się pierwszego i drugiego dnia sympozjum. W trakcie warsztatu wprowadzimy po krótce do metodologii mindfulness, przedstawimy 2 główne praktyki: Świadomość Ciała i Obecność z Oddechem.

Warsztaty będą miały charakter teoretyczny i praktyczny. Gdzie będziemy starali się zwrócić uwagę na to jak stress wpływa na nasze ciało, gromadzenie się napięć, i jak za pomocą uważności możemy pracować z napięciami i stresem. Odpowiemy na pytanie czy regularna praktyka mindfulness może pomóc z radzeniem sobie z bólami napięciowymi.
A także jak mądrze praktykować mindfulness.  

Praktyka Mindfulness a dolegliwości psychosomatyczne, bóle napięciowe. 

Bóle napięciowe, dolegliwości psychosomatycznne bardzo często towarzyszą sytuacją stresowym, w szczególności w przypadku przewlekłego stresu. Bardzo często naszym pierwszym wyborem jest sięgnięcie po środki przeciwbólowe, a w najlepszym przypadku aktywność fizyczna bądź różnego rodzaju masaże. Ten drugi sposób bardzo często bywa skuteczny, lecz ten pierwszy bardzo często nie wystarcza. 

Z pomocą przychodzi nam praktyka uważności. Praktykując regularnie zaczynamy słuchać ciała i zwracać uwagę na to co nam mówi.  Bardzo często z powodu natłoku zajęć, goniących terminów, napiętej sytuacji w pracy zapominamy o tym że nasze ciało i umysł też potrzebuje odpoczynku i nie jest to maszyna, która może pracować non-stop. 

  • Praktyka uważności uczy nas jak efektywnie odpoczywać. 
  • Zwracając uwagę na napięcie w ciele,  nie starając się oporować i odepchnąć tego odczucia, pozwalając by oddech płynął swobodnie, pozwalamy by nasza uważność z życzliwością i akceptacją zatroszczyła się o napięte miejsce w ciele. 
  • Budując codzienną uważność zaczynamy zwracać uwagę na tzw 'pacing’, czyli jaki rodzaj i stopień, czas trwania aktywności, pracy jest odpowiedni dla nas aby nie przemęczyć umysłu i ciała. A także, jak to wpływa na naszą efektywność w tym co robimy. 
  • Poznajemy siebie głębiej i jak funkcjonujemy. 
  • Świadomość ciała i oddechu może stać się bardzo przyjemnym doświadczeniem. Nasz umysł na jakiś czas staje się bardziej zintegrowany. Umysł skoncentrowany jest szczęśliwy. 

Jeżeli interesuje Cię jak możesz sobie radzić ze stresem i bólami psychosomatycznymi, wpadnij na sympozjum i zapisz się do nas na 8 tygodniowy kurs redukcji stresu mindfulness

Pozdrawiamy i zapraszamy
Oddycham.pl