W imieniu organizatorów i naszym serdecznie zapraszamy na 20 Europejskie Sympozjum Somatoterapii i Edukacji Psychosomatycznej, w którym będziemy uczestniczyć. Tematem przewodnim będzie:
„Człowiek w sytuacji zagrożenia zdrowia z perspektywy psychosomatyki i somatoterapii”
Obrady będą dotyczyły następujących obszarów:
- Zdrowie we współczesności
- Stres a zasoby osobiste
- Doświadczenie ciała z perspektywy somatoterapeutycznej
- Edukacja psychosomatyczna
- Psychoedukacja zdrowotna
Oddycham.pl – trening mindfulness na konferencji
Jednym z punktów programu jest warsztat minfdulness – trening uważności, który będziemy prowadzić. Zajęcia odbędą się pierwszego i drugiego dnia sympozjum. W trakcie warsztatu wprowadzimy po krótce do metodologii mindfulness, przedstawimy 2 główne praktyki: Świadomość Ciała i Obecność z Oddechem.
Warsztaty będą miały charakter teoretyczny i praktyczny. Gdzie będziemy starali się zwrócić uwagę na to jak stress wpływa na nasze ciało, gromadzenie się napięć, i jak za pomocą uważności możemy pracować z napięciami i stresem. Odpowiemy na pytanie czy regularna praktyka mindfulness może pomóc z radzeniem sobie z bólami napięciowymi.
A także jak mądrze praktykować mindfulness.
Praktyka Mindfulness a dolegliwości psychosomatyczne, bóle napięciowe.
Bóle napięciowe, dolegliwości psychosomatycznne bardzo często towarzyszą sytuacją stresowym, w szczególności w przypadku przewlekłego stresu. Bardzo często naszym pierwszym wyborem jest sięgnięcie po środki przeciwbólowe, a w najlepszym przypadku aktywność fizyczna bądź różnego rodzaju masaże. Ten drugi sposób bardzo często bywa skuteczny, lecz ten pierwszy bardzo często nie wystarcza.
Z pomocą przychodzi nam praktyka uważności. Praktykując regularnie zaczynamy słuchać ciała i zwracać uwagę na to co nam mówi. Bardzo często z powodu natłoku zajęć, goniących terminów, napiętej sytuacji w pracy zapominamy o tym że nasze ciało i umysł też potrzebuje odpoczynku i nie jest to maszyna, która może pracować non-stop.
- Praktyka uważności uczy nas jak efektywnie odpoczywać.
- Zwracając uwagę na napięcie w ciele, nie starając się oporować i odepchnąć tego odczucia, pozwalając by oddech płynął swobodnie, pozwalamy by nasza uważność z życzliwością i akceptacją zatroszczyła się o napięte miejsce w ciele.
- Budując codzienną uważność zaczynamy zwracać uwagę na tzw 'pacing’, czyli jaki rodzaj i stopień, czas trwania aktywności, pracy jest odpowiedni dla nas aby nie przemęczyć umysłu i ciała. A także, jak to wpływa na naszą efektywność w tym co robimy.
- Poznajemy siebie głębiej i jak funkcjonujemy.
- Świadomość ciała i oddechu może stać się bardzo przyjemnym doświadczeniem. Nasz umysł na jakiś czas staje się bardziej zintegrowany. Umysł skoncentrowany jest szczęśliwy.
Jeżeli interesuje Cię jak możesz sobie radzić ze stresem i bólami psychosomatycznymi, wpadnij na sympozjum i zapisz się do nas na 8 tygodniowy kurs redukcji stresu mindfulness.
Pozdrawiamy i zapraszamy
Oddycham.pl
Najnowsze komentarze