fbpx

Mindfulness dla Biznesu

Mindfulness to recepta na stres w pracy

Stres to jeden z najbardziej destrukcyjnych czynników w miejscu pracy. Przekłada się on na szereg negatywnych zjawisk, które z czasem mogą doprowadzić do wypalenia zawodowego pracowników, co z kolei przełoży się bezpośrednio na pogorszenie się sytuacji firmy na rynku. Stres sprawia, że najprostsze czynności wydają się niewykonalne, przestajemy myśleć kreatywnie, a także tracimy dużo energii na martwienie się, co wpływa negatywnie na kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. W efekcie przestajemy się angażować w wykonywaną pracę, bo nie przynosi nam nic poza frustracją.
Praktyka mindfulness to sposób na to, by poradzić sobie ze stresem w miejscu pracy. Celem medytacji i ćwiczeń oddechowych jest nie tylko wyciszenie się i uspokojenie w danym momencie, ale wyrobienie w sobie nawyku podejścia z dystansem do stresujących sytuacji jako takich. To sprawia, że o wiele łatwiej jest znaleźć rozwiązanie problemu przed jakim stoimy.
Wprowadzenie codziennej praktyki mindfulness do miejsca pracy może znacząco wpłynąć na poprawę samopoczucia pracowników – zmniejszenie ich wyczerpania i poczucia frustracji – oraz na obniżenie ilości dni chorobowych wziętych z powodu dolegliwości wynikających właśnie ze stresu.

Korzyści z mindfulness w środowisku pracy

 

  • Dla pracowników korzyści wypływające z regularnej praktyki mindfulness to między innymi poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego, a także wynikająca z tego zwiększona odporność na stres oraz lepsza umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
  • Inne zalety to poprawa inteligencji emocjonalnej, umiejętności strategicznego myślenia oraz podejmowania decyzji, a także poprawa kreatywnego myślenia i umiejętności skupiania się na określonym zadaniu bez rozpraszania się.
  • Dla pracodawców przekłada się to między innymi na bardziej zadowoloną, zdrową kadrę, charakteryzującą się zwiększoną wydajnością pracy i obniżonym poziomem nieobecności związanym ze spadkiem ilości zwolnień lekarskich.

Mindfulnes w pracy

Oferta dla biznesu

W naszej ofercie znajdują się:

  • Warsztaty redukcja stresu w pigułce – 3 spotkania każde trwające 120-150 minut.
  • Sesje praktyki – krótkie wprowadzenie i 30 minutowa praktyka medytacji uważności. 
  • Sesje praktyki – krótkie wprowadzenie i 30 minutowa praktyka medytacji uważności i koncert mis dźwiękowych.
  • Inne dostosowane do potrzeb klienta formy warsztatów minduflness 

 

Kursy prowadzimy też Online!

Zaufali nam m. in. Akamai, Brainly, Motorola Solutions, Innogy, Google, Pepsico i Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nasz partner biznesowy 

Jobsora – globalna witryna do wyszukiwania pracy z odbiorcami z ponad 35 krajów.
Mamy około 10 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie odwiedzających naszą stronę. Z Jobsora znajdziesz pracę już dziś!