Nie musisz rezerwować 30 minut, aby praktykować medytację, aby doświadczyć korzyści płynących z uważności w pracy. Oto kilka sposobów na pozostanie w obecnej chwili.
Uważność może wydawać się świetnym pomysłem, ale jak możesz stać się bardziej uważny w kontekście pracowitego dnia w pracy? Możesz mieć mnóstwo wiadomości e-mail, telefony, spotkania i prezentacje, którymi musisz się zająć. I, oczywiście, twoja praca, zadania! W tym wszystkim, w jaki sposób możesz zastosować zasady uważności, abyś czuł się bardziej żywy i obecny, a także produktywny? Oto kilka popularnych i innych bardziej radykalnych sposobów bycia uważnym w pracy.
1. Bądź świadomie obecny
Uważność to przede wszystkim bycie świadomym i świadomym, a nie operowanie nieświadomie. Kiedy jesteś świadomie obecny w pracy, zdajesz sobie sprawę z dwóch aspektów doświadczenia z momentu na moment – tego, co dzieje się wokół ciebie i co dzieje się w tobie. Bycie uważnym w pracy oznacza bycie świadomym obecnym w tym, co robisz, podczas gdy ty to robisz, a także w zarządzaniu stanem mentalnym i emocjonalnym. Jeśli piszesz raport, uważność wymaga poświęcenia całej twojej uwagi. Za każdym razem, gdy twój umysł błądzi po takich rzeczach, jak nowa rola Helen lub argument Michaela z szefem, po prostu przyjmij myśli i zwróć swoją uwagę z powrotem do zadania (patrz jak przestać myśleć). Ten scenariusz brzmi prosto, ale wiele aspektów twojego doświadczenia może przeszkadzać. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci przestać być nieuważnym i nieświadomym w pracy oraz być bardziej świadomym i świadomie obecnym:
- Na początku dnia pracy podejmij klarowną, jadną decyzję, aby być obecnym najlepiej jak potrafisz. Zanim zaczniesz dzień pracy zatrzymaj się na kilka chwil, aby ustawić tę intencję w głowie.
- Staraj się pracować bardziej świadomie, nawet jeśli oznacza to, że na początku musisz pracować trochę wolniej – to się opłaca na dłuższą metę.
- Zachowaj wszystkie zalety uważnego pracowania w umyśle, aby było to twoją ciągłą motywacją.
- Zwracaj uwagę na wrażenia zmysłowe, zamiast gubić się i odpływać z myślami podczas wykonywania zadań.
- Zwracaj uwagę nawet na pozornie proste, i przyziemne czynności takie jak mycie rąk, otwieranie drzwi, wybieranie numerów telefonów, a nawet odczuwanie oddechu podczas oczekiwania w pokoju konferencyjnym. Te małe chwile łączą się, aby uczynić ten dzień bardziej uważnym.
2. Używaj krótkich ćwiczeń uważności w pracy
Uważne ćwiczenia trenują twój mózg, by być bardziej uważnym. Im bardziej uważne ćwiczenia zrobisz, tym łatwiej twój mózg będzie potrafił być w stanie uważności, tym samym optymalizując funkcjonowanie twojego mózgu. W pracowitym, ruchliwym miejscu pracy znalezienie czasu na uważne ćwiczenie przez 30 minut może być trudne. Czy to oznacza, że nie możesz w ogóle być uważnym w pracy? Nie. Uważne ćwiczenia mogą być tak krótkie, jak tylko chcesz. Nawet minutę świadomej obecności z jednym ze zmysłów można zaliczyć do uważnego ćwiczenia. Nie musisz zamykać oczu. Nie musisz nawet siadać. Bądź kreatywny, jeśli chodzi o znajdowanie przerw, okienek w ciągu dnia, aby ćwiczyć ćwiczenia uważności. W czasach nadmiernej presji w pracy, praktykowanie krótkiego ćwiczenia uważności może być zbawieniem. Proces pomaga przywrócić równowagę układu nerwowego, łagodząc chęć zareagowania walką lub ucieczką i angażując mądrą część mózgu, aby podejmować uzasadnione decyzje, a nie automatycznie reagować na sytuacje.
3. Bądź jednozadaniowy
Jednozadaniowość to robienie jednej rzeczy na raz. Wielozadaniowość to próba wykonania dwóch lub więcej zadań w tym samym czasie lub przełączanie się między nimi. Nikt nie może w rzeczywistości wykonywać wielu zadań naraz. W rzeczywistości twój mózg szaleńczo przechodzi od jednej rzeczy do drugiej, często tracąc dane w procesie. Większość ludzi obecnie wie, że wielozadaniowość jest nieskuteczna. Jeśli wielozadaniowość jest tak nieefektywna, dlaczego ludzie nadal to robią? Powód został odkryty w badaniu przeprowadzonym przez Zheng Wanga z Ohio State University. Śledziła uczniów i okazało się, że gdy byli wielozadaniowi, robili kilka rzeczy naraz, sprawiało to że czujli się bardziej produktywni, mimo że w rzeczywistości byli bezproduktywni. Inne badania wykazały, że im więcej działasz w trybie wielozadaniowości, tym bardziej się od niego uzależniasz. Oto kilka sposobów na pozbycie się nawyku wielozadaniowości i stanie się superbohaterem uważności:
- Prowadź dziennik z osiągnięciami w określonym czasie. Zauważ, kiedy działasz w trybie jednozadaniowym a kiedy pracujesz wielozadaniowo. Zanotuj, co osiągnąłeś w tym przedziale czasowym i jak bardzo byłeś świadomy.
- Sprawdź, czy zauważysz, że twoja produktywność rośnie, gdy wykonujesz jedno zadanie – zauważenie korzyści może zmotywować cię do robienia jednej rzeczy w umyśle.
- Grupuj zadania w kategoriach. Na przykład utwórz e-maile, połączenia telefoniczne, sprawunki i spotkania. Następnie możesz zrobić je wszystkie razem w jednym przedziale czasu, zamiast przełączać się z e-maili na połączenia telefoniczne do wykonywania zlecenia.
- Wyłącz tyle rozpraszaczy ile możesz. Wycisz telefon, wyloguj się ze swojego konta e-mail i tak dalej. Następnie ustaw zegar na czas potrzebny do pracy i zanotuj, ile masz zrobić. Rób to, co działa dla ciebie, aby skupić się na jednym zadaniu przez określony czas.
- Ćwicz uważność w przerwach między zadaniami. Rozciągnij się, weź głęboki oddech lub idź na uważny spacer.
4. Użyj uważnych przypomnień
Słowo „uważny” oznacza pamiętać. Większość osób, które przeczytały lub podjęły szkolenie uważności, doceniają zalety uważnego życia. Niestety, ciągle zapominają o byciu uważnym! Powodem, dla którego zapomniałeś być uważny, jest to, że twój normalny (domyślny) tryb twojego mózgu jest zwykle tracony w twoich własnych myślach – prowadząc rodzaj wewnętrznej narracji. Kiedy robisz codzienne czynności, twój mózg przełącza cię w ten stan niskiego zużycia energii, który jest nieuważny, niemal marzycielski. Robienie pewnych rzeczy automatycznie, bez myślenia, jest w porządku, ale badania przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda wykazały, że 47 procent dnia może zostać utracone w myślach. Te same badania wykazały, że śnienie w ciągu dnia może mieć negatywny wpływ na dobre samopoczucie. Bycie na autopilocie oznacza, że nie jesteś w pełni obecny i uważny na możliwości i wyboramy dookoła ciebie. Nie możesz być kreatywny, planować czegoś nowego lub odpowiednio reagować, jeśli pracujesz mechanicznie. Korzystając z jakiejś formy przypomnienia, możesz znów być uważny. Przypomnienie wyłączy Cię z trybu automatycznego pilota. Wypróbuj te przypomnienia:
- Ustawianie alarmu w telefonie – nawet alarm wibracyjny, który nie przeszkadza innym, może działać dobrze.
- Wprowadzanie uważności w kalendarzu – ustalanie terminu z samym sobą!
- Mała notatka lub zdjęcie na biurku, aby przypominać o byciu uważnym.
- Powiązanie pewnych czynności ze świadomością, takimi jak czas posiłków lub spotkania, lub kiedy kończysz jedno zadanie i rozpoczynasz kolejne.
- Używanie dźwięku dzwonów i dzwonków w miejscu pracy jako „dzwonów uważności”.
Tak więc za każdym razem, gdy dzwoni Twój telefon, bierzesz uważny oddech. Za każdym razem, gdy słyszysz dzwięk wiadomości tekstowej, zatrzymujesz się, aby pamiętać o swoim otoczeniu, zamiast natychmiast reagować, sprawdzając wiadomość. Wszystkie te rzeczy są szansą na powrót do teraźniejszości, aby na nowo zobaczyć siebie i swoje otoczenie. Zrobisz mały krok do tyłu i raczej zastanowisz się, niż automatycznie reagujesz na to, co nadchodzi na ciebie w formie żądań, zadań i wyzwań.
5. Zwolnij, aby przyspieszyć
Uważność w pracy wydaje się sprzeczna z intuicją. Zastanawiasz się nad tym, że zatrzymując się lub zwalniając, możesz stać się bardziej wydajny, produktywny, szczęśliwy, prężny i zdrowy w pracy. Możesz nie myśleć, że zwolnienie i bycie świadomym może mieć taki efekt. Wyobraź sobie, że zostałeś poproszony o przerwanie snu przez tydzień. Spanie to odpoczywanie – a odpoczynek nie jest pracą. Więc po prostu przestań spać i pracuj dalej. Być może doświadczyłeś tego podczas nauki na egzaminy lub próby dotrzymania terminu w pracy. Ostatecznie twoja skuteczność spada prawie do zera; ledwo stoisz na nogach, a może nawet masz halucynacje! Musisz spać co najmniej siedem godzin każdej nocy, aby móc efektywnie funkcjonować. Oczywiście odpoczynek może zwiększyć wydajność. Jeśli uda ci się uzyskać około siedmiu godzin snu i zrealizować określoną ilość pracy, wyobraź sobie, co by się stało, gdybyś wykonał kilka mini-ćwiczeń uważności w ciągu dnia? Twój mózg stałby się jeszcze bardziej efektywny, skoncentrowany, skuteczny w komunikowaniu się z innymi oraz lepszym uczeniu się nowych umiejętności. Bycie w panicznym pośpiechu prowadzi do złych decyzji i jest nie efektywnym użyciem energii. Zamiast tego pauzuj, skupiaj się na słuchaniu, przechadzaj się, a nie biegnij, generalnie nie spiesz się, gdy jesteś w pracy. Skuteczni liderzy, pracownicy i przedsiębiorcy zwalniają i zastanawiają się przed podejmowaniem najlepszych decyzji i działań – zwalniają, by przyspieszyć. To jest uważny sposób pracy.
6.Stres może być twoim przyjacielem
Ostatnie badania przeprowadzone na Uniwersytecie Wisconsin-Madison, zadały 30 000 osobom to samo pytanie: „Czy postrzeganie stresu wpływa na zdrowie?” Wyniki były zadziwiające. Naukowcy odkryli, że ludzie doświadczający wysokiego poziomu stresu, ale uważający, że stres był dla nich dobry, mieli jedne z najniższych wskaźników śmiertelności. Podczas gdy osoby z dużym stresem, które uważały, że stres jest szkodliwy dla ich zdrowia, miały największe prawdopodobieństwo śmiertelności. Twoje przekonania na temat stresu wyraźnie wpływają na Twoje zdrowie i samopoczucie. Inne badanie wykazało nawet, że naczynia krwionośne zwężały się (jak widać u osób z chorobami serca) u ludzi, którzy uważali, że stres był dla nich zły, a pozostawały otwarte i zdrowe u tych, którzy wierzyli, że stres jest dla nich dobry. Więc jeśli chcesz sprawić bu stres stał się twoim przyjacielem, musisz zmienić sposób, w jaki myślisz o tym, a także reakcję twojego ciała na niego. Uważność może pomóc ci osiągnąć tę zmianę w percepcji. Następnym razem, gdy stajesz przed wyzwaniem w pracy, zauważ, jak przyspiesza twoje tętno i przyspiesza twój oddech. Obserwuj te reakcje, a następnie zmieniaj nastawienie – kreatywnie reaguj na stres, a nie negatywnie. Bądź wdzięczny, że reakcja na stres pobudza cię do działania. Zwróć uwagę, że twoje ciało przygotowuje cię do zbliżającego się wyzwania i że szybsze tętno wysyła więcej tlenu do organizmu. Bądź wdzięczny, że proces ten wyostrza twoje zmysły i wzmacnia twój system odpornościowy. Przeglądając reakcję na stres z tej perspektywy, postrzegasz nadchodzący problem jako pozytywne wyzwanie i rozpoznajesz, że twoje ciało przygotowuje się do jego spełnienia. Ta niewielka zmiana postawy może dosłownie dodać lat do twojego życia i poprawić twoją produktywność i osiągnięcia w miejscu pracy.
7. Poczuj wdzięczność
Ludzie mają „negatywne nastawienie/obciążenie”. Zasadniczo oznacza to, że jesteś bardziej skłonny do skupienia się na czymś, co poszło nie tak, niż na rzeczach, które poszły dobrze. Postępowanie w ten sposób każdego dnia oznacza, że ostatecznie przyjmujecie nadmiernie negatywny i niezrównoważony sposób myślenia. Wdzięczność jest antidotum. Mnóstwo dowodów sugeruje, że aktywna praktyka wdzięczności sprawia, że czujesz się lepiej i ma pozytywny wpływ na twoją kreatywność, zdrowie, relacje w pracy i jakość pracy. Wdzięczność sprawia, że bycie zarówno w pracy, jak iw domu, daje więcej pozytywnych doświadczeń. Jeśli czujesz, że utknąłeś w pracy, której nie lubisz, pierwszym krokiem jest ćwiczenie wdzięczności. Co idzie dobrze w twojej pracy? Może jesteś wdzięczny za pieniądze, które zarabiasz? Chociaż może być mniej niż chcesz, prawdopodobnie wolisz to niż nie mieć w ogóle wynagrodzenia. Może nie lubisz swojego menedżera, ale może jesteście przyjaciółmi z kilkoma kolegami? Nienawidzisz polityki biura, ale dają ci wgląd w to, czego nie lubisz w pracy, więc w przyszłości wiesz, czego szukać. Po ćwiczeniu wdzięczności możesz zastanowić się, czy chcesz kontynuować pracę w tej roli, czy też musisz znaleźć inną pracę. Świadomość tego, co się dobrze układa w pracy, pomaga poprawić odporność. Zamiast pozwalać umysłowi zwrócić się ku lękowi lub zanurzyć w niskie nastroje, gdy rozmyślasz nad wszystkimi aspektami pracy, której nie lubisz, możesz karmić umysł myślami wdzięczności, aby podnieść swoje samopoczucie. Następnie, jeśli zdecydujesz się znaleźć inną pracę, twój pozytywny stan psychiczny może pomóc ci wybrać odpowiednią pozycję i zoptymalizować wyniki w rozmowie kwalifikacyjnej. Ludzie zatrudniają pozytywnych ludzi, a nie tych, którzy po prostu narzekają na to, co dzieje się źle. Użyj wdzięczności, aby zneutralizować naturalne negatywne nastawienie
8.Pielęgnujcie pokorę
Pokora pochodzi od łacińskiego humilis, co oznacza uziemiony. Pokorni ludzie mają spokojną pewność siebie i nie czują potrzeby ciągłego przypominania innym o swoich osiągnięciach. Pokora może wydawać się sprzeczna z naszą kulturą gloryfikowania tych, którzy robią najwięcej hałasu na swój temat, przyciągając naszą uwagę. W rzeczywistości pokora jest atrakcyjna – nikt nie lubi przebywać w pobliżu tych, którzy nieustannie wyśpiewują własne pochwały, a większość ludzi lubi towarzystwo tych, którzy są gotowi ich słuchać, a nie mówią o sobie przez cały czas. W niezwykle popularnej książce Jima Collina „Good to Great”, autor zidentyfikował przywódców, którzy przekształcili dobre firmy w wielkie firmy. Przekonał się, że firmy, które odniosły największy długoterminowy sukces (co najmniej 15 lat wyjątkowego wzrostu) miały liderów wykazujących wszystkie umiejętności twojego standardowego lidera, ale z jedną dodatkową jakością – osobistą pokorą. Byli gotowi ciężko pracować, ale nie dla siebie – ani dla firmy. Jeśli coś poszło nie tak, nie próbowali obwiniać innych, by się chronić. A jeśli wszystko poszło dobrze, natychmiast spojrzeli na zewnątrz siebie, aby pogratulować innym. Nie mieli zawyżonego ego, które potrzebowało ochrony przez cały czas. Pokora jest często mylona z łagodnością lub nieśmiałością, ale nie są one takie same. Pokora nie oznacza postrzegania siebie jako gorszego; oznacza raczej bycie świadomym swojej naturalnej zależności i równości pomiędzy ludźmi wokół ciebie. W jaki sposób pokora wiąże się z uważnością? Uważność polega na zaakceptowaniu siebie takim, jakim jesteś, i otwartości na słuchanie i uczenie się od innych. Uważność jest również synonimem wdzięczności – doceniasz to, jak inni ci pomogli. A ktoś, kto jest wdzięczny za wkład innych, jest z natury pokorny. Aby rozwinąć nieco więcej pokory, spróbuj wykonać następujące czynności:
- Podejmuj ćwiczenia uważności: uważność redukuje aktywność w części mózgu, która generuje opowieść o sobie samym – czasami nazywana narracyjne ja. Zbytnie poświęcanie uwagi Tobie i Twojej własnej historii jest niezdrowe. Praktyka uważności pomaga ci być bardziej połączonym ze zmysłami – teraźniejszością. Twoja uwaga rozszerza się i możesz zobaczyć, ile inni przyczyniają się do Twoich codziennych sukcesów.
- Zastanów się, kto ci teraz pomógł: poświęć kilka minut na zastanowienie się nad liczbą osób, które umożliwiły ci przeczytanie tej strony: twoimi rodzicami, opiekunami lub nauczycielami, którzy nauczyli cię czytać; twoi pracodawcy, którzy pomogą ci zapłacić za to; osoby zaangażowane w pisanie, edytowanie i tworzenie kopii; dystrybutorzy, sprzedawcy, dostawcy atramentu; drzewa, które zostały użyte do zrobienia papieru. Moglibyśmy iść dalej. Zastanów się w ten sposób od czasu do czasu, aby określić, ile osób pomaga ci każdego dnia.
- Okazuj uznanie: Kiedy ktoś ci pomoże, w jakikolwiek sposób, okazuj uznanie. Brzmi to oczywiste, ale działanie to jest aktem pokory i przypomina o wartości wkładu innych: kierowcy, który wpuścił cię na swój pas; listonosz, który dostarczył twoje listy; osoba, która otworzyła drzwi i sprzątacz, który odkurzył twoje biuro – wszystkie one się liczą.
- Doceń opinie innych osób: jeśli ktoś stawia punkt, który rzuca wyzwanie twoim, wstrzymaj osąd. Możesz łatwo wskoczyć do dyskusji i kłócić się – ale to oznacza, że oni są w błędzie i masz rację. Jak możesz być tego taki pewny? Zatrzymaj się i zastanów się, w jaki sposób mogą mieć rację. Jest to prawdziwa uważność w działaniu – nieoceniająca świadomość wraz z ciekawością i szacunkiem.
9. Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić
Akceptacja leży w sercu uważności. Bycie uważnym oznacza zaakceptowanie tej chwili obecnej, tak jak jest. Oznacza to akceptację siebie, tak jak teraz. To nie oznacza rezygnacji ani zaniechania czy też poddawania się. Ale to oznacza uznanie prawdy o tym, jak rzeczy są w tym momencie, zanim spróbujesz coś zmienić. Oto przykład z miejsca pracy. Jeśli przekroczyłeś budżet o 30 000 $, to jest faktem. To już się stało. Jak tylko to zaakceptujesz, możesz iść do przodu i spróbować poradzić sobie z sytuacją. Brak akceptacji może doprowadzić do odrzucenia faktu (może spowodować, że przekroczysz budżet) lub unikania (będziesz omijać spotkania z szefem) lub agresji (niepotrzebnie wyładowujesz gniew na swój zespół, negatywnie wpływając na relacje i motywację) . Zamiast tego możesz zaakceptować sytuację, porozmawiać z potrzebnymi ludźmi, uczyć się na błędach i iść dalej. Akceptacja faktycznie prowadzi do zmiany. Osobista akceptacja jest jeszcze silniejsza. Akceptacja samego siebie obejmuje wszystkie aspekty siebie – swoje słabości, niedociągnięcia, aspekty, których nie lubisz i które podziwiasz. Kiedy akceptujesz siebie, redukujesz samokrytycyzm, który niweczy energię. Będziesz wtedy mógł lepiej cieszyć się swoimi sukcesami i uśmiechać się na swoje wady. Poprzez samoakceptację możesz stworzyć przejrzystość umysłu, która pozwala ci pracować nad tymi aspektami siebie, które chcesz poprawić. Punktem wyjścia do samodoskonalenia i rozwoju osobistego jest samoakceptacja.
10. Przyjmij nastawienie wzrostu
Zdaniem Carol Dweck i jej zespołu naukowców z Uniwersytetu Stanford, ludzie zasadniczo stosują się do jednego z dwóch sposobów myślenia – wzrostu lub stałego myślenia. Ludzie o ustalonym nastawieniu wierzą, że ich podstawowe cechy, takie jak inteligencja i talenty, są ustalonymi cechami. Zamiast rozwijać swoją inteligencję i talenty, spędzają czas, mając nadzieję, że ich cechy doprowadzą do sukcesu. Nie próbują się rozwijać, ponieważ myślą, że sam talent prowadzi do sukcesu. Okazało się jednak że są w biedzie, nauka o mózgu udowodniła, że jest inaczej.
Ludzie z nastawieniem na wzrost wierzą, że z wysiłkiem mogą poprawić swoją inteligencję i talenty. Poprzez zaangażowane się, myślą, że mogą stać się lepszymi. Uważają mózg i talent za punkt wyjścia, bazują i budują na nich poprzez ciężką pracę i determinację. Skany mózgu wykazały, że wysiłek prowadzi do wzrostu inteligencji i zwiększenia początkowego talentu w czasie. Ludzie z tym nastawieniem mają miłość do uczenia się i wykazywania większej odporności. Sukces w pracy zależy od nastawienia na wzrost i rozwój.
Uważność polega na przyjęciu nastawienia na wzrost. Uważność polega na zwracaniu uwagi na chwilę obecną, a nie na osądzaniu wrodzonego talentu lub inteligencji, ale na otwartości na nowe możliwości. Kiedy przyjmujecie nastawienie wzrostu w pracy, nie macie nic przeciwko otrzymywaniu negatywnej opinii, ponieważ postrzegacie ją jako szansę na odkrycie czegoś nowego. Nie masz nic przeciwko przyjmowaniu nowych obowiązków, ponieważ jesteś ciekawy, jak sobie poradzisz. Oczekujesz i podejmiesz wyzwania, postrzegając je jako możliwości wewnętrznego rozwoju. To jest esencja uważności w pracy – wierząc, że możesz poprawić i rozwijać się z doświadczeniem, zmierzając w kierunku wyzwań, żyjąc w danej chwili i odkrywając nowe rzeczy o sobie i innych.
Wykonaj następujące cztery kroki, aby rozwinąć nastawienie wzrostu, na podstawie badań przeprowadzonych przez Dwecka i współpracowników:
- Posłuchaj głosu niezmiennego nastawienia w swojej głowie. Chodzi o bycie świadomym własnych myśli w obliczu wyzwania. Zwróć uwagę, jeśli myśli mówią ci, że nie masz talentu, inteligencji lub jeśli reagujesz lękiem lub gniewem, gdy ktoś oferuje ci informację zwrotną.
- Zauważ, że masz wybór. Możesz zaakceptować myśli popierające niezmienne nastawienie lub podważyć je. Poświęć chwilę, aby ćwiczyć uważną przerwę.
- Kwestionuj postawy niezmiennego nastawienia. Kiedy niezmienne nastawienie myślenia mówi: „Co się stanie, jeśli się nie uda? Będę porażką, „możesz zadać sobie pytanie” Czy to prawda? Nawet osoby odnoszące duże sukcesy odnoszą porażki. W ten sposób się uczą. „A jeśli ustalony sposób myślenia mówi: „A co, jeśli nie mogę tego zrobić? Nie mam umiejętności „, odpowiada z „Czy mogę być absolutnie pewny, że nie mam umiejętności? Prawdę mówiąc, mogę tylko wiedzieć, jeśli próbuję. A jeśli nie mam umiejętności, zrobienie tego pomoże mi się ich nauczyć. „
- Podejmij działania w zakresie nastawienia na wzrost i rozwój. Pozwoli Ci to cieszyć się wyzwaniami w miejscu pracy, postrzegając je jako szansę na rozwój, a nie unikać ich. Skorzystaj z powyższego systemu, jeśli masz na uwadze, że zaczynasz przechylać się w kierunku ustalonego sposobu myślenia.Z biegiem czasu znajdziesz się zwyczajnie w kontakcie z nastawieniem wzrostu i rozwoju, a nie w ustalonym sposobie myślenia, co prowadzi do większego sukcesu i osobistego opanowania.
Ten artykuł został adaptowany z Mindfulness at Work for Dummies autorstwa Shamash Alidina i Juliet Adams.
Interesuje cię Mindfulness sprawdź nasze wydarzenia, kursy, warsztaty.
Chcesz sprawdzić czym jest mindfulness, zapisz się na darmowy kurs online wprowadzenie do mindfulness.blog Breathworks
Bardzo ciekawy artykuł. Po jego przeczytaniu naprawdę lepiej się pracuje. Polecam także inny artykuł, który ukazuje jak największe firmy świata korzystają z technik mindfullnes:
Dziękujemy 🙂 za komentarz i podrzucenie linka!
Pozdrawiamy Oddycham.pl
Bardzo wartościowe wpisy:)
🙂