fbpx

Kurs redukcji stresu

przeznaczony jest dla wszystkich, w których życiu obecny jest stres oraz związane z nim niepokój i ciągłe napięcie.

Najczęściej doświadczamy stresu w codziennych sytuacjach – w pracy i w relacjach z bliskimi lub kiedy tracimy kogoś lub coś dla nas ważnego. Ale pojawia się również wtedy, gdy spotyka nas coś nie spodziewanego i życie wymyka się nam spod kontroli. Jeśli nie potrafimy na bieżąco radzić sobie ze stresem lub nie zdajemy sobie w ogóle z niego sprawy, bo tak przywykliśmy do uczucia niepokoju i napięcia, jego niekorzystne efekty dadzą o sobie znać prędzej czy później.

Nie ma znaczenia, z jaką ilością problemów się zmagamy – nawet jeden może okazać się przeszkodą nie do pokonania. Wówczas bez pomocy kogoś z zewnątrz będzie coraz trudniej funkcjonować, ponieważ stres będzie narastał.

Na kursie oferujemy strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu, jak i z codziennymi stresogennymi sytuacjami, od których nie można uciec. Uczymy, jak świadomie żyć pełnym, spokojnym życiem w dzisiejszym błyskawicznie zmieniającym się świecie.

Kurs przeznaczony jest również dla wszystkich zainteresowanych samorozwojem i poszukujących odpowiedzi na ,,duże pytania” oraz dla osób zainteresowanych praktyką uważności / mindfulness. Jeżeli ciekawi Cię ta praktyka, poniżej prezentujemy link do zebranych badań, które nasza partnerska organizacja Breathworks publikuje na swojej stronie – wejdź!

Breathworks – „pl. Oddech działa:)” to rewolucyjne i kompleksowe podejście do praktyki uważności. Sposoby nauczania w naszej metodologii są doświadczalne i praktyczne, a nie akademickie. Uczestnicy naszych kursów doświadczają i eksperymentują z uważnością ciała, emocji, myśli i otoczenia w bezpiecznych warunkach oraz pod okiem doświadczonych trenerów. Dzięki temu nasze praktyki łatwo jest stosować na co dzień, by miały pozytywny wpływ na jakość życia.

Tutaj dowiesz się więcej o metodologii Breathworks Mindfulness.

Dla kogo?

Jak wygląda kurs?

Kurs ma charakter warsztatów. Uczymy się praktyki mindfulness oraz tego, jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Kurs ma 8 tygodni, a spotkania trwają po 2,5 godziny. Każdy tydzień ma swój temat przewodni i związane z nim ćwiczenia. W czasie trwania kursu zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań zarówno na zajęciach, jak i poza nimi.

W trakcie kursie rozdajemy materiały podsumowujące zajęcia oraz udostępniamy linki do plików z prowadzonymi ćwiczeniami. Bardzo ważną częścią kursu jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala wprowadzić w codzienne życie to, czego uczymy na kursie.

Przed zapisaniem się na kurs prosimy więc uczestników o zastanowienie się, czy będą w stanie poświęcić około 30-45 minut dziennie na taką praktykę, co pozwoli osiągnąć lepsze rezultaty.

Chciałam Ci bardzo podziękować. Nie spodziewałam się, ale ten kurs – myślę, że mogę to powiedzieć zmienił jakość mojego życia na wyższą – zdecydowanie. Odkryłam zupełnie nowe możliwości, temat bardzo mnie zainteresował i zamierzam podążać w tym kierunku.
Monika Barzycka

Bardzo dobrze przygotowana struktura i dawkowanie tematów. Niby opowiadasz o rzeczach oczywistych, a jednak uświadomienie sobie ich bardzo zmienia perspektywę. Fajny balans między teorią, a praktyką medytacyjną. Do materiałów szkoleniowych wracam co jakiś czas żeby utrwalić sobie poruszane przez Ciebie tematy i z chęcią wracam do ćwiczeń. 8 tygodni było idealne aby rozpocząć drogę uważności, a to co z kursu wyniosłam pozwala mi już samodzielnie dalej zgłębiać temat.
Uczestniczka kursu

kursy/warsztatyDataLokalizacjaWięcej
8 tygodniowy kurs redukcji stresu indywidualny - dla 1 lub więcej osóbDo uzgodnienia (terminy dopasowane do potrzeb uczestnika)Stacjonarny Kraków / Onlinewięcej...
8 tygodniowy kurs redukcji stresu - grupowy30 października – 18 grudnia 2023
poniedziałki 18:30-21:00
Krakówwięcej...
Wprowadzenie do mindfulnessśroda 4 pazdziernika 19:50 – 20:50Krakówwięcej...
Redukcja stresu w pigułce - kurs redukcji stresu - grupowy2-16 października 2023
poniedziałki 16:15 - 18:00
Krakówwięcej...
Głębszy oddech – wyjazd z mindfulness i misami dzwiękowymi9-12 listopada 2023Wyspowa Dolina/k Dobrejwięcej...