fbpx

O Nas

Breathworks

Inicjatorką i główną założycielką Breathworks jest Vidyamala Burch, której własne doświadczenie życia z bólem i chorobą stało się inspiracją i początkiem dla działającej na całym świecie organizacji.

Oryginalnie opracowana przez Vidyamalę metoda MBPM okazała się równie skuteczna zarówno w ciężkich chorobach, walce z uzależnieniami jak i codziennym pełnym napięcia i stresu życiu.

Breathworks oferuje pakiet narzędzi do tego, żeby żyć w pełni szczęśliwie i rozwijać swój własny potencjał bez względu na okoliczności i stan zdrowia.

Obecnie metoda Breathworks pomaga ludziom w krajach takich jak Szwecja, Brazylia, Irlandia, Niemcy, Portugalia, Belgia, Holandia, Turcja, Hiszpania, Australia i w Polsce. W coraz większej ilości krajów staje się oficjalnie uznawana przez państwową opiekę zdrowotną.

więcej na temat Breathworks i metodologii Breathworks Mindfulness

Strona Breathworks

Działamy od 2013 roku prowadząc kursy mindfulness, przez ten czasu udało nam się jeszcze lepiej poznać dynamikę pracy a także potrzeby uczestników. Staramy się aby na naszych zajęciach panowała spokojna i przyjazna atmosfera, aby każdy uczestnik czuł się dobrze. Dbamy o potrzeby. Zależy nam, aby uczestnicy naszych zajęć nie tylko zdobyli teoretyczną wiedzę, lecz przede wszystkim poznali stronę praktyczną Mindfulness. Aby obecność na warsztatach, kursie Mindfulness była pozytywnym doświadczeniem.  Zajęcia oferujemy zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Współpracowaliśmy z takimi firmami jak min. Google, Akamai, Innogy. Działamy głównie na terenie Krakowa, zdarza nam się także dojeżdzać do klientów do innych miejsc na ternie kraju.

Od połowy 2016 współpracujemy z fundacją Unicorn, prowadzimy 8 tygodniowe kursy dla pacjentów onkologicznych w Krakowie.
Czytaj o breathworks na stronie Polskiego Towarzystwa Mindfulness …

Dawid Faron

Z praktykami mindfulness i medytacją ma do czynienia już od 2008. Od kilku lat wspiera wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Od 2015 skupia się na uważności Mindfulness w metodologii Breathworks – ukończył 2 letni kurs i jest dyplomowanym nauczycielem tej metody. Z Maćkiem znają się od ponad 12 lat. Regularnie wyjeżdża na szkolenia i wyjazdy medytacyjne organizowane w Wielkiej Brytanii. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji. Od kwietnia do sierpnia 2019 przebywał na odosobnienieniu medytacyjnym w górach w hiszpanii. Z Michałem, Anią i Maćkiem tworzy zespół trenerów mindfulness breathworks, których współpraca oparta jest na przyjaźni i wieloletniej praktyce medytacyjnej.
Certyfikowani nauczyciele breathworks -> Dawid (katalog certyfikowanych nauczycieli breathworks) 
(zobacz certyfikat)

Michał Kapłon

Swoją przygodę z uważnością i medytacją rozpoczął w 2013 roku. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna gdzie od kilku lat naucza również medytacji. Regularnie bierze udział w wyjazdach medytacyjnych co w połączeniu z codzienną praktyką pogłębia jego doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Poznane techniki stara się kultywować w życiu i przekuwać na bycie bardziej tu i teraz ze sobą oraz z innymi ludźmi. Swoją inspiracją stara się dzielić z innymi otwierając przed ludźmi piękny i tajemniczo-prosty świat mindfulness i medytacji. Z Anią, Dawidem i Maćkiem zna się i przyjaźni od kilku lat.

Maciek Frąckowiak

Praktykę uważności i medytacji podjął już na początku lat dziewięćdziesiątych. Medytacji naucza od ponad dwunastu lat, miał okazję prowadzić zajęcia medytacyjne w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, a obecnie w Krakowie. Ponadto przez trzy lata prowadził zajęcia z jogi relaksacyjnej, co rozwinęło i poszerzyło jego warsztat pracy z ciałem i oddechem. Jest dyplomowanym trenerem mindfulness po dwuletnim kursie z metody Breathworks w Wielkiej Brytanii. Od lat organizuje i prowadzi wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Wraz z Iwoną poprowadził w 2013 pierwszy w Polsce ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu bazujący na metodzie Breathworks. Jest buddystą na codzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji i prowadzi odosobnienia medytacyjne. Z Anią i Dawidem tworzy zespół trenerów mindfulness breathworks, których współpraca oparta jest na przyjaźni i wieloletniej praktyce medytacyjnej. Notka na stronie Polskiego Towarszystwa Mindfulness ->  czytaj…

Ania Markiewicz

Praktykuje uważność i medytację od 2012 roku. Wtedy też poznała Maćka i Dawida. Od tamtej pory rozwija uważność w medytacji i w codziennym życiu, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiedza i doświadczenie płynące z tych praktyk przekonało ją do pogłębiania ścieżki mindfulness i stały się jej sposobem na życie. W medytacji znajduje spokój i poczucie spełnienia.
W 2014 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych, broniąc pracę z filozofii etyki, która została opublikowana jako książka pt. „Etyka wrażliwości Richarda Rorty’ego„.
Lata 2014-2017 spędziła w ośrodku medytacyjno-odosobnieniowym Adhisthana w Wielkiej Brytanii, gdzie pogłębiła swoją praktykę medytacji i poznała m.in. założycieli i trenerów mindfulness breathworks. Będąc pod wrażeniem zarówno ludzi praktykujących uważność, jak i samej metody w 2018 roku podjęła współpracę z oddycham.pl. W 2018 rozpoczęła kurs trenera mindfulness w metodologii breathworks. W 2019 roku przebywała na 3 miesięcznym odosobnieniu w górach w Hiszpanii, bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Jest buddystką i na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji i prowadzi odosobnienia. Z Maćkiem i Dawidem tworzy zespół trenerów mindfulness breathworks, których współpraca oparta jest na przyjaźni i wieloletniej praktyce medytacyjnej.