fbpx

O Nas

Breathworks

 

nicjatorką i główną założycielką Breathworks jest Vidyamala Burch, której własne doświadczenie życia z bólem i chorobą stało się inspiracją i początkiem dla działającej na całym świecie organizacji.

Opracowana przez Vidyamalę autorska metoda MBPM okazała się równie skuteczna zarówno w radzeniu sobie z ciężkimi chorobami i walką z uzależnieniami, jak i w stawianiu czoła codziennemu życiu wypełnionemu napięciem i stresem.

Breathworks oferuje narzędzia do tego, żeby żyć w pełni szczęśliwie, rozwijając swój własny potencjał bez względu na okoliczności i stan zdrowia.

Obecnie metoda Breathworks pomaga ludziom w państwach takich jak Szwecja, Brazylia, Irlandia, Niemcy, Portugalia, Belgia, Holandia, Turcja, Hiszpania, Australia, a także Polska. W coraz większej ilości krajów uznawana jest oficjalnie jako jeden z rodzajów opieki zdrowotnej.

Więcej na temat Breathworks i metodologii Breathworks Mindfulness przeczytasz tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną Breathworks.

Kursy mindfulness prowadzimy od 2013 r. W tym czasie zdobyliśmy dużo doświadczenia, dzięki czemu zajęcia i warsztaty dopasowujemy do potrzeb uczestników. Dbamy o to, by na naszych kursach panowała przyjazna atmosfera. Zależy nam, żeby każda osoba, nawet jeśli do tej pory nie miała doświadczenia z medytacją, nie czuła się onieśmielona. Naszym celem jest, aby uczestnicy zajęć nie tylko zdobyli wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim poznali stronę praktyczną, która ułatwi im codzienne życie.

Warsztaty organizujemy i dla osób prywatnych, i dla firm. Współpracowaliśmy już z takimi firmami jak Google, Akamai oraz Innogy. Działamy głównie na terenie Krakowa, ale jeśli jest taka potrzeba, możemy dojechać do Klientów z innych miast.

Od połowy 2016 r. współpracujemy z fundacją Unicorn, organizując
8-tygodniowe kursy dla pacjentów onkologicznych w Krakowie.

 

Więcej o Breathworks przeczytasz na stronie Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

 

Dawid Faron

Praktykę mindfulness i medytację rozpocząłem w 2008 r. Początkowa fascynacja z czasem przerodziła się w fundament mojego życia. Od 2015 r. skupiam się na uważności Mindfulness w metodologii Breathworks. Ukończyłem 2 letni kurs, jest dyplomowanym nauczycielem tej metody. Regularnie wyjeżdżam na szkolenia i wyjazdy medytacyjne organizowane w Wielkiej Brytanii.

Jestem buddystą. Na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również nauczam medytacji poszerzając doświadczenie w tym temacie. Od kwietnia do sierpnia 2019 r. przebywałem na odosobnieniu medytacyjnym w górach w Hiszpanii bez kontaktu ze światem zewnętrznym. 

Uważność i medytacja to nie tylko moja praca ale i zainteresowanie, które zgłębiam sam eksplorując głębie umysłu. Poza tym, lubię biegać po górach i gram na gitarze.  

Lista certyfikowanych nauczycieli Breathworks -> Dawid Faron
Zobacz certyfikat

Michał Kapłon

Swoją przygodę z uważnością i medytacją rozpocząłem w 2013 r. Jestem buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie od kilku lat nauczam również medytacji. Regularnie biorę udział w wyjazdach medytacyjnych, co w połączeniu z codzienną praktyką pogłębia jego doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Poznane techniki staram się kultywować w życiu i przekuwać je na bycie bardziej „tu i teraz” ze sobą oraz innymi. Staram się dzielić swoją inspiracją, otwierając przed ludźmi piękny i tajemniczo-prosty świat mindfulness i medytacji.

Maciek Frąckowiak

Praktykę uważności i medytacji podjął już na początku lat 90. Medytacji naucza od ponad 12 lat. Kursy prowadził w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii, a obecnie w Krakowie. Ponadto przez 3 lata prowadził zajęcia z jogi relaksacyjnej, co rozwinęło i poszerzyło jego warsztat pracy z ciałem i oddechem. Jest dyplomowanym trenerem mindfulness po 2-letnim kursie metody Breathworks w Wielkiej Brytanii. Od lat organizuje i prowadzi wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Wraz z Iwoną (może nazwisko podać? ) poprowadził w 2013 r. pierwszy w Polsce 8-tygodniowy kurs redukcji stresu bazujący na metodzie Breathworks.

Jest buddystą. Na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji i prowadzi odosobnienia medytacyjne. Z Anią ,Dawidem i Michałem tworzy zespół trenerów mindfulness Breathworks, których współpraca oparta jest na przyjaźni i wieloletniej praktyce medytacyjnej. 
Informacja o Maćku na stronie Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

Ania Markiewicz

Praktykuje uważność i medytację od 2012 r. Wtedy też poznała Maćka i Dawida. Od tamtej pory rozwija uważność w medytacji i w codziennym życiu, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiedza i doświadczenie płynące z tych praktyk przekonało ją do pogłębiania ścieżki mindfulness i stały się jej sposobem na życie. W medytacji znajduje spokój i poczucie spełnienia. W 2014 r. uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych, broniąc pracę z filozofii etyki, która została opublikowana jako książka pt. „Etyka wrażliwości Richarda Rorty’ego”.

Lata 2014-2017 spędziła na odosobnieniu w ośrodku medytacyjnym Adhisthana w Wielkiej Brytanii, gdzie pogłębiła swoją praktykę medytacji i poznała m.in. założycieli i trenerów mindfulness Breathworks. Będąc pod wrażeniem zarówno ludzi praktykujących uważność, jak i samej metody, w 2018 r. podjęła współpracę z oddycham.pl. W 2018 r. rozpoczęła kurs trenera mindfulness w metodologii Breathworks. W 2019 r. przebywała na 3 miesięcznym odosobnieniu w górach w Hiszpanii bez kontaktu ze światem zewnętrznym.

Jest buddystką i na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji i prowadzi odosobnienia. Z Maćkiem i Dawidem tworzy zespół trenerów mindfulness Breathworks, których współpraca oparta jest na przyjaźni i wieloletniej praktyce medytacyjnej.