fbpx

Redukcja Stresu w Pigułce - indywidualny

Cykl 3 Warsztatów Mindfulness

Redukcja Stresu w Pigułce

 

Pigułka składa się z trzech spotkań każde trwa 105minut. W trakcie warsztatów uczymy się praktyki mindfulness oraz jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Każde spotkanie jest elementem cyklu, i wzbogaca warsztat uczestnika. W czasie trwania warsztatów zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań, zarówno na zajęciach jak i poza nimi. Każdy uczestnik otrzymuje materiały kursowe i prowadzone praktyki medytacyjne. Ważnym elementem warsztatów jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala na wprowadzenie tego czego uczymy się na kursie do codziennego życia. 

Warsztaty dedykowane jest dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z mindfulness, znają tylko z lektury, jak i dla tych, które chcą sprawdzić i przekonać się czy to jest droga dla nich. Osoby zainteresowane głębszym i pełniejszym poznaniem mindfulness zapraszamy na 8 tygodniowe kursy.

 

3 części: Ciało, Oddech, Serce

Warsztaty redukcja stresu w pigułce opierają się na trzech głównych aspektach prakyki mindfulness:

  • rozwijaniu świadomości ciała – otwieramy się na bogaty świat odczuć, które ciągle pojawiają się w naszym ciele. Ciało jest kotwicą uważności, do której w przypadku gdy umysł odpłynie zawsze możemy wrócić. Poznajemy praktykę świadomośc ciała.
  • rozwijaniu świadomości oddechu – pogłębiamy naszą uważność i koncentracje na obiekcie medytacji. Odczuwanie oddechu jest często bardzo przyjemne, równocześnie pomaga nam pracować z napięciami w ciele. Poznajemy praktykę obecność z oddechem.
  • rozwijaniu świadomości emocji – otwierając się na emocje nasza praktyka uważności staje się pełna. Uważność rzuca światło na aspekty naszego umysłu, doświadczeń, działań. Lecz ta świadomość jst ciepła, miękka, życzliwa.  Poznajemy praktykę życzliwa obecność, która rozwija pozytywną intencje w stosunku do osoby praktykującej i innych osób. Mindfulness & Compassion.

    Warsztaty prowadzone są w oparciu o metodologię breathworks mindfulness.