fbpx

Najbliższy kurs minduflness w Krakowie

8 tygodniowy kurs redukcji stresu w Krakowie.

4 września – 23 października 2023
poniedziałki 18:30-21:00

 

O kursie redukcji stresu mindfulness: 

Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób, w których życiu obecny jest stres oraz wynikające z niego niepokój i napięcie, jak i tych zainteresowanych praktyką uważności / mindfulness. 

Stresu najczęściej doświadczamy w pracy, w relacjach z bliskimi i w sytuacjach, w których doznajemy straty czegoś / kogoś dla nas ważnego i życie wymyka się nam spod kontroli. A gdy towarzysz nam na co dzień nawet niewielkie, ale stałe napięcie, którego nie jesteśmy do końca świadomi i nic z nim nie robimy, jego niekorzystne efekty dadzą znać o sobie prędzej czy później. Jeśli ilość lub ciężar problemów, przed którymi stajemy, jest dla nas zbyt duża do udźwignięcia, bez pomocy wykwalifikowanej osoby będzie nam ciężko funkcjonować.

Na kursie oferujemy strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu, jak i pojawiającymi się na dzień stresogennymi bodźcami. Uczymy, jak świadomie żyć pełnym, spokojnym życiem w dzisiejszym błyskawicznie zmieniającym się świecie.


Jak wygląda kurs:

Kurs ma charakter warsztatów, uczymy się praktyki mindfulness oraz tego, jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Kurs ma 8 tygodni, a spotkania trwają po 2 godziny 30 minut. Każdy tydzień ma swój temat i związane z nim ćwiczenia.

W czasie trwania kursu zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań, zarówno na zajęciach, jak i poza nimi. W trakcie kursie rozdajemy materiały podsumowujące zajęcia oraz płyty z prowadzonymi praktykami. Bardzo ważną częścią kursu jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala nam wprowadzić to, czego uczymy się na kursie, w codzienny nawyk.

Przed zapisaniem się na kurs prosimy uczestników o zastanowienie się, czy będą w stanie poświęcić około 30-45 minut dziennie na tę praktykę. Czytaj więcej o kursie redukcji stresu…

Program kursu:

1. Spotkanie: Wprowadzanie do uważności – działanie na autopilocie ciało – praktyka świadomości ciała
2. Spotkanie: Od zmysłów do równowagi – oddech
3. Spotkanie: Myśli to nie fakty – praca z myślami – uważny ruch
4. Spotkanie: 5 kroków do spokoju – trudne myśli, emocje i doświadczenia – serce
5. Spotkanie: Docenianie przyjemności – przyjemność w medytacji i w codzienności
6. Spotkanie: 3 podstawowe systemy regulowania emocji – akceptacja i życzliwość – praktyka życzliwej obecności / metta
7. Spotkanie: Życzliwość i akceptacja w działaniu – dalsza eksploracja życzliwej obecności – wypalenie i jak go uniknąć, dawcy i biorcy energii.
8. Spotkanie: Podsumowanie kursu – wskazówki jak pogłębić i kontynuować praktykę uważności.

dawid faron mindfulness

Jestem dyplomowanym nauczycielem metody Breathworks mindfulness. Od 8 lat prowadzę kursy uważności i medytacji w świeckim nurcie mindfulness. Jestem buddystą w tradycji Triratna gdzie także nauczam medytacji. Prowadząc zajęcia chcę dzielić się swoją pasją i doświadczeniami w zgłębianiu umysłu i medytacji. 
Lubię także biegać po górach i gram na gitarze.