fbpx

Warsztaty mindfulness

Redukcja stresu w pigułce w Krakowie 6, 13, 20 Marca – Poniedzialki 12:00-13:45

mRedukcja stresu w pigułce – warsztaty minduflness w Krakowie

6, 13, 20 Marca – poniedzialki 12:00-13:45

Pigułka składa się z 3 spotkań raz w tygodniu, które trwają 1 godz. 45minut. W trakcie warsztatów uczymy się praktyki mindfulness oraz tego, jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Każde spotkanie jest integralnym elementem cyklu i wzbogaca warsztat uczestnika. W czasie trwania warsztatów zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań zarówno na zajęciach, jak i poza nimi. Każdy uczestnik otrzymuje materiały kursowe i nagrane praktyki medytacyjne. Ważnym elementem warsztatów jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala na wprowadzenie tego, czego uczymy się na kursie, do codziennego życia.

Miejsce zajęć:
Ośrodek Sanghaloka ul. Augustiańska 4 Kraków, ilość uczestników ograniczona.

Terminy zajęć:
1. 6 marca
2. 13 marca
3. 20 marca 

Cena:
350zł
290zł – zapisując się i opłacając warsztaty do 6 Lutego

Bezzwrotna zaliczka – 100zł – jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Bardzo prosimy o  opłacenie zaliczki w przeciągu 3 dniu od zapisania się. Tylko zaliczka gwarantuje miejsce na kursie. 

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty. Jeśli kwestie finansowe są dla Ciebie przeszkodą i potrzebujesz zniżki, napisz do nas, a znajdziemy rozwiązanie.

Prowadzenie:
Michał Kapłon 

Zapisy:
link do zapisów…

 Jeżeli ciekawi cię praktyka uważności poniżej prezentujemy link do zebranych badań, które nasza partnerska organizacja Breathworks publikuje na swojej stronie … wejdź!

 

 

3 części: Ciało, Oddech, Serce

Warsztaty Redukcji stresu w pigułce opierają się na 3 głównych aspektach praktyki mindfulness, którymi są:

  • rozwijanie świadomości ciała – otwieramy się na bogaty świat odczuć, które ciągle pojawiają się w naszym ciele. Ciało jest swego rodzaju kotwicą, do której w przypadku, gdy umysł odpłynie, zawsze możemy wrócić, odzyskując spokój i równowagę.
  • rozwijanie świadomości oddechu – pogłębiamy naszą uważność i koncentrację na obiekcie medytacji. Odczuwanie oddechu może być bardzo przyjemne, a dodatkowo pomaga nam pracować z napięciami w ciele ułatwiając ich umiejscowienie.
  • rozwijanie świadomości emocji – gdy otwieramy się na emocje, nasza praktyka uważności staje się pełna. Uważność pozwala zrozumieć różne aspekty naszego umysłu, doświadczeń i działań. Wypracowana świadomość powinna być życzliwa.  Dlatego poznajemy praktykę „życzliwa obecność”, która rozwija pozytywną intencję w stosunku do siebie samego i innych osób, do których kierujemy myśli podczas medytacji.