fbpx

8 tygodniowy kurs redukcji stresu mindfulness online

12 września – 31 października 2023
wtorki 19:00-21:00

8 tygodniowy kurs redukcji stresu online.

12 września – 31 października 2023
wtorki 19:00-21:00

Zapisy zamknięte

O kursie redukcji stresu mindfulness: 

Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób, w których życiu obecny jest stres oraz wynikające z niego niepokój i napięcie, jak i tych zainteresowanych praktyką uważności / mindfulness. 

Stresu najczęściej doświadczamy w pracy, w relacjach z bliskimi i w sytuacjach, w których doznajemy straty czegoś / kogoś dla nas ważnego i życie wymyka się nam spod kontroli. A gdy towarzysz nam na co dzień nawet niewielkie, ale stałe napięcie, którego nie jesteśmy do końca świadomi i nic z nim nie robimy, jego niekorzystne efekty dadzą znać o sobie prędzej czy później. Jeśli ilość lub ciężar problemów, przed którymi stajemy, jest dla nas zbyt duża do udźwignięcia, bez pomocy wykwalifikowanej osoby będzie nam ciężko funkcjonować.

Na kursie oferujemy strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu, jak i pojawiającymi się na dzień stresogennymi bodźcami. Uczymy, jak świadomie żyć pełnym, spokojnym życiem w dzisiejszym błyskawicznie zmieniającym się świecie.


Jak wygląda kurs:

Kurs ma charakter warsztatów, uczymy się praktyki mindfulness oraz tego, jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Kurs ma 8 tygodni, a spotkania trwają po 2 godziny. Każdy tydzień ma swój temat i związane z nim ćwiczenia.

W czasie trwania kursu zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań, zarówno na zajęciach, jak i poza nimi. W trakcie kursie rozdajemy materiały podsumowujące zajęcia oraz płyty z prowadzonymi praktykami. Bardzo ważną częścią kursu jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala nam wprowadzić to, czego uczymy się na kursie, w codzienny nawyk.

Przed zapisaniem się na kurs prosimy uczestników o zastanowienie się, czy będą w stanie poświęcić około 30-45 minut dziennie na tę praktykę. Czytaj więcej o kursie redukcji stresu…

Program kursu:

1. Spotkanie: Wprowadzanie do uważności – działanie na autopilocie ciało – praktyka świadomości ciała
2. Spotkanie: Od zmysłów do równowagi – oddech
3. Spotkanie: Myśli to nie fakty – praca z myślami – uważny ruch
4. Spotkanie: 5 kroków do spokoju – trudne myśli, emocje i doświadczenia – serce
5. Spotkanie: Docenianie przyjemności – przyjemność w medytacji i w codzienności
6. Spotkanie: 3 podstawowe systemy regulowania emocji – akceptacja i życzliwość – praktyka życzliwej obecności / metta
7. Spotkanie: Życzliwość i akceptacja w działaniu – dalsza eksploracja życzliwej obecności – wypalenie i jak go uniknąć, dawcy i biorcy energii.
8. Spotkanie: Podsumowanie kursu – wskazówki jak pogłębić i kontynuować praktykę uważności.

Kurs prowadzony zgodnie z metodologią Breathworks Mindfulness.

Terminy zajęć:
zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 19:00-21:00

  1. 12 września
  2. 19 września
  3. 26 września
  4. 3 września
  5. 10 października
  6. 17 października
  7. 24 października
  8. 31 października

W przypadku opuszczenia zajęć istnieje możliwość odrobienia sesji w dogodnym dla uczestnika i prowadzącego terminie.

Miejsce zajęć: 
Spotkania na żywo online na platformie zoom.

Cena:  899zł – wpłatę za cały kurs należy dokonać do 12 wrzesnia 2023.
800zł – opłacając całą kwotę kursu do 6 sierpnia 2023

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty. Jeśli kwestie finansowe są dla Ciebie przeszkodą i potrzebujesz zniżki, napisz do nas, a znajdziemy rozwiązanie.

Informacje:

liczba miejsc jest ograniczona, o zapisie decyduje przesłanie formularza rejestracyjnego oraz wpłata zaliczki 300 zł 

Bezzwrotna zaliczka – 300zł jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Bardzo prosimy o  opłacenie zaliczki w przeciągu 7 dniu od zapisania się (w przypadku rezygnacji do 7 dni przed kursem kwota kursu pomniejszona o zaliczkę  zostanie zwrócona) 

Tylko opłacenie zaliczki gwarantuje miejsce na kursie. W razie pytań prosimy o kontakt, bardzo chętnie odpowiemy na pytania.

W sytuacji, gdy zdarzenia losowe uniemożliwią uczestniczenie w kursie, istnieje możliwość przeniesienia rezerwacji na kolejny kurs.

Bardzo prosimy o rozważne i przemyślane zapisy. 

Zapisy 

Interesuje Cię nasz kurs, lecz nie pasuje Ci termin? Oferujemy także możliwość kursów i warsztatów dla jednej lub więcej osób z możliwością dostosowania terminów – sprawdź nasze kursy indywidualne.

Jeżeli ciekawi Cię praktyka uważności, poniżej prezentujemy link do zebranych badań, które nasza partnerska organizacja Breathworks publikuje na swojej stronie … wejdź!

Prowadzenie:
Dawid Faron

dawid faron mindfulness

Jestem dyplomowanym nauczycielem metody Breathworks mindfulness. Od 8 lat prowadzę kursy uważności i medytacji w świeckim nurcie mindfulness. Jestem buddystą w tradycji Triratna gdzie także nauczam medytacji. Prowadząc zajęcia chcę dzielić się swoją pasją i doświadczeniami w zgłębianiu umysłu i medytacji. 
Lubię biegać po górach i gram na gitarze.