O Nas

Breathworks

Inicjatorką i główną założycielką Breathworks jest Vidyamala Burch, której własne doświadczenie życia z bólem i chorobą stało się inspiracją i początkiem dla działającej na całym świecie organizacji.

Oryginalnie opracowana przez Vidyamalę metoda MBPM okazała się równie skuteczna zarówno w ciężkich chorobach, walce z uzależnieniami jak i codziennym pełnym napięcia i stresu życiu.

Breathworks oferuje pakiet narzędzi do tego, żeby żyć w pełni szczęśliwie i rozwijać swój własny potencjał bez względu na okoliczności i stan zdrowia.

Obecnie metoda Breathworks pomaga ludziom w krajach takich jak Szwecja, Brazylia, Irlandia, Niemcy, Portugalia, Belgia, Holandia, Turcja, Hiszpania, Australia i w Polsce. W coraz większej ilości krajów staje się oficjalnie uznawana przez państwową opiekę zdrowotną.

więcej na temat Breathworks

Iwona Płużańska

Pracuje z użyciem technik uważności od pięciu lat. Doświadczenie trenerskie zdobyła podczas dwuletniego kursu uważności Breathworks w Wielkiej Brytanii, który ukończyła certyfikatem trenera w 2013. W 2012 rozpoczęła prowadzenie indywidualnych, grupowych oraz weekendowych zajęć mindfulness, a  w 2013 poprowadziła – wraz z Maćkiem – pierwszy w Polsce ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu bazujący na metodzie Breathworks. Praktykę medytacji rozpoczęła w Dublinie, rozwija ją dalej w Polsce skupiając się zarówno na pracy nad własną uważnością, jak i na dzieleniu się praktyką z innymi.

Maciek Frąckowiak

Praktykę uważności podjął już na początku lat dziewięćdziesiątych. Medytacji naucza od dziesięciu lat, miał okazję prowadzić zajęcia medytacyjne w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, a obecnie w Krakowie. Ponadto przez trzy lata prowadził zajęcia z jogi relaksacyjnej, co rozwinęło i poszerzyło jego warsztat pracy z ciałem i oddechem. Jest dyplomowanym trenerem mindfulness po dwuletnim kursie z metody Breathworks w Wielkiej Brytanii. Od lat organizuje i prowadzi wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Wraz z Iwoną poprowadził w 2013 pierwszy w Polsce ośmiotygodniowy kurs redukcji stresu bazujący na metodzie Breathworks.

Dawid Faron

Z praktykami mindfulness ma do czynienia już od ponad 9 lat, ucząc i praktykując samemu. Od kilku lat wspiera wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Od 2015 skupia się na uważności Mindfulness w metodologii Breathworks – jest w trakcie dwuletniego kursu z tej metody. Z Iwoną i Maćkiem znają się od ponad 9 lat.

Patryk Lange

Akredytowany coach, trener mindfulness. Wykładowca i trener profesjonalnego coachingu. Praktykuje mindfulness od 2008 roku. Od 2017 roku współpracuje jako trener z oddycham.pl. Jako coach pracuje z osobami, które doświadczają syndromu wypalenia zawodowego i życiowego. Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy oraz szkolenia i warsztaty w organizacjach, które chcą wdrażać kulturę coachingu i samozarządzania. Pasjonat podróżowania po Azji, Afryce i Europie, wypraw motocyklami i samochodami terenowymi. W latach 2013 – 2017 koordynował i prowadził Męskie Kręgi – spotkania o charakterze rozwojowym dla mężczyzn.

Ania Markiewicz

Podróż z uważnością rozpoczęła w 2012 roku. Wtedy też poznała Iwonę, Maćka, Dawida i Patryka. Od tamtej pory praktykuje uważność w medytacji i w codziennym życiu, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Prowadzi nauki medytacji uważności i życzliwości. Trzy lata spędziła w ośrodku medytacyjno-odosobnieniowym w Wielkiej Brytanii, gdzie pogłębiła swoją praktykę i poznała m.in. założycieli i trenerów mindfulness breathworks. Będąc pod wrażeniem zarówno ludzi praktykujących uważność, jak i samej metody w 2018 roku podjęła współpracę z oddycham.pl. W 2018 rozpoczyna kurs mindfulness w metodologii breathworks.